Тикет на денот е-Спорт (26.12.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска повторно следиме вкупно два натпревари, односно по еден од League of Legends и Dota 2.

Klim Sani4 – Team Klee – 2 @ 1.53 во 22Bet

Team Klee продолжи со доминантните настапи на турнирот European Pro League Season 15 и покажа уште еднаш дека е најголем фаворит за титулата, но денеска пред него е можеби најголемиот предизвик во сезоната, а тоа е тимот на Klim Sani4, кој во групата А го освои првото место, а потоа во полуфиналето на Upper Bracket го растури Team Tickles со 2-0. Иако се очекува повозбудлив натпревар од минатото коло на турнирот, сепак повторно Team Klee е наш фаворит. Ние предлагаме 2 со коефициент 1.53 во 22Bet.

ThunderTalk Gaming – Ninjas in Pyjamas – 1 @ 2.50 во Bet365

Овие две екипи се борат за првото место во групата А на Demacia Cup 2023, со тоа што освојувачот на врвот ќе избори четвртфинале. TT Gaming доби две од три меѓусебни средби со NiP, па сега се надева на трета победа. Одличните резултати пред овој натпревар, односно трите победи против NiP, Edward Gaming и Anyone’s Legend дополнително ги зголемуваат нивните шанси за пласман во нокаут-фазата. Наш предлог е 1 со квота 2.50 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.82

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*