Тикет на денот е-Спорт (25.12.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денешниот тикет од е-Спортот повторно ќе биде поделен на два дела, односно натпревари од Dota 2 и League of Legends.

Team Klee – Sibe Team – 1 @ 1.36 во 22Bet

European Pro League Season 15 ни нуди натпревар од полуфиналето, каде што ќе се соочат Team Klee и Sibe Team. Ако некој е фаворит за освојување на титулата, тогаш тоа дефинитивно е Team Klee кој во групата Б беше доминантен и запиша „пет од пет“, додека нивниот денешен ривал со три победи и два порази успеа да заврши на втората позиција во групата А. Денеска не се очекуваат никакви изненадувања со оглед на моќта која ја демонстрираше Team Klee во изминатите денови, па затоа ви предлагаме 1 со квота 1.36 во 22Bet.

Team WE – Top Esports – 1 @ 3.25 во Bet365

Турнирот Demacia Cup 2023 Group Stage ќе започне денеска, а во истиот ден ни нуди два меча, додека ние се одлучивме за средбата меѓу Team WE и Top Esports. Ова се екипи кои не баш го демонстрираа својот квалитет во изминатите недели, сепак вреди да се спомене дека Team WE славеше двапати на претходните пет меча, додека Top Esports оствари очајна победа против Rare Atom и дури четири порази во истиот период. Во прилог на Team WE им оди и победата во последниот меѓусебен меч со 2-0, па затоа наш предлог е 1 со коефициент 3.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.42

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*