Тикет на денот (понеделник, 25.12.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес е дефинитивно најслабата понуда во годината. Сепак се игра во некои лиги и ние успеавме да составиме предлог тикет за денес.

Пендикспор – Анкарагучу – 1X&2+ @ 2.00 во Mozzart

Домаќините во минатата пролет се пласираа во турската Супер лига и ако судиме по досегашните изданија многу брзо ќе се вратат назад во втората лига. Пендикспор е на претпоследното место на табелата и единствениот добар период им беше на крајот на октомври кога во четири кола остварија три победи. Сега се во серија од четири неуспеси, а единствени оправдување им е тоа дека три пати гостуваа, а на домашен терен изиграа против Галатасарај. Анкарагучу ќе има императив за освојување на бодови иако гостите се во одлична серија резултати и изгубија само еднаш во последните седум кола. Ние овде решивме да типуваме 1Х&2+ со квота 2.00 во Mozzart.

Балдијат Ел Махала – Национал Банк Египет – Х2&2+ @ 2.03 во Bet365

Еве еден натпревар од египетската елитна дивизија. Домаќините започнаа солидно и освоија 10 бода од 8 натпревари, а подобриот пласман ги чинеше голем број нерешени натпревари. Гостите на овој натпревар се на дното на табелата и во 9 изиграни натпревари собраа само три бода. Баладијат на овој натпревар влегува со релативно лошо расположение и имаат само една победа на последните пет натпревари. Ние веруваме дека овде гостите ќе останат непоразени. Типуваме Х2&2+ со квота 2.03 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.06

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*