Тикет на денот е-Спорт (24.12.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе следиме натпревари од различни спортови, и тоа најпрво ќе почнеме со меч од League of Legends, па ќе продолжиме во CS2.

Team Weibo – Edward Gaming – 1 @ 4.00 во Bet365

Денот го започнуваме со натпревар од WRL Asia 2023 – Season 2, кој се игра во рамки на 15. коло од турнирот, а во моментов Edward Gaming се наоѓа на второто место со обезбеден пласман во следната фаза, додека Team Weibo е дури на седмата позиција и мора да победи денеска ако сака да продолжи по истиот пат како неговиот ривал. Овие екипи досега одиграа два меча во изминатите месеци и двапати победи Weibo, и тоа еднаш со 2-0, а потоа со 3-1. Наш предлог е 1 со коефициент 4.00 во Bet365.

Rembaza – Purple Haze – 2 @ 1.72 во 22Bet

Овие екипи повторно ќе се соочат пред крајот на 2023 година, а веруваме дека ќе имаат што да ни понудат. И двата тима веќе неколку пати го покажаа својот квалитет во светот на CS2. Претходниот меѓусебен дуел заврши со победа на Purple Haze со 2-1, но како и секогаш имаше неизвесност од почетокот до крајот. Очекуваме идентичен меч со многу возбудувања, но и победа за Purple Haze. Ние предлагаме 2 со квота 1.72 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3656.88

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*