Зголемени квоти за натпреварот Рома – Наполи

Денес во вечерниот термин од италијанската Серија А во Рим ќе се сретнат екипите на Рома и Наполи.

Рома е на 7-та позиција со вкупно 25 бода и учинок од 7 победи, 4 реми и 5 порази, додека Наполи има 2 бода повеќе и досега имаат освоено 8 победи, 3 реми и 5 порази.

Овие две екипи досега скоро секогаш ни прикажуваат интересни игри и возбудлив фудбал, па очекуваме и овој пат да биде така.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претставија зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Квича Карцхелија да постигне погодок надвор од 16-тник коефициент 15 зголемен на 17
  • Лукаку да постигне погодок со глава коефициент 17 зголемен на 19

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*