Тикет на денот е-Спорт (23.12.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Во денешниот тикет од е-Спортот ќе гледаме два натпревари од Dota 2, но истите ни доаѓаат од различни турнири.

Case Esports – Team Solid – 2 @ 1.83 во Bet365

Овие две екипи ќе се соочат во финалето на Lower Bracket, а победникот ќе се пласира во големото финале на EPL World Series: Americas Season 5 каде што ќе се бори против ODDIK за титулата. ODDIК e апсолутен фаворит за титулата, откако ги совлада и двата ривали, а поубедлив пораз доживеа Case Esports (0-2). Team Solid запиша веќе четири победи по ред против Case и денеска се надева на петти успех со што би се изборил за завршницата на турнирот. Наш предлог е 2 со коефициент 1.83 во Bet365.

Universitario Esports – Invaders – 1 @ 2.62 во 22Bet

FastInvitational DotaPRO Season 2 е нов турнир кој почна вчера (22 декември) и ќе трае до 5 јануари идната година, а во тек ни се натпреварите од второто коло. Universitario веќе одигра еден меч и славеше со 2-1 против x5 Gaming, а денеска ќе игра против Invaders кој со недели е во криза и има само една победа, како и четири порази. Еден од најболните се случи на 2 декември кога загуби токму од денешниот ривал со 0-2. Ние предлагаме 1 со квота 2.62 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.79

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*