Тикет на денот (сабота, 23.12.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешната понуда е фантастична, а веќе во наредните два дена ќе биде значително намалена. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Болоња – Аталанта – ГГ3+ @ 2.15 во Mozzart

Болоња оваа година игра изненадувачки добро, а најдобар показател за тоа ни е моменталната позиција на табелата, поточно тие се наоѓаат на одличното 4-то место и тоа е место кое води во ЛШ. Доколку издржат да останат таму до крајот на сезоната, фановите би било комплетно задоволни. Аталанта пак врза две победи, од кои последната беше против Салернитана. Иако на тој натпревар имаа негатива од 0-1, сепак во вториот дел постигнаа 4 погодоци и направија пресврт. Овде решивме да го избегнеме конечниот исход и наш предлог е ГГ3+ со квота 2.15 во Mozzart.

Андерлехт – Генк – 1 @ 2.20 во 22Bet

Андерлехт конечно наликува на тимот од пред неколку години. Тие во моментов се на второто место и имаат сериозен бодовен заостаток зад екипата на Ројал Унион, но до крајот има уште многу и рано е да им пресудиме. Генк игра исто така солидно, но нивниот учинок е доволен само за да бидат на 5-та позиција. Во последните пет натпревари имаат добар учинок поточно три пати победија, еднаш ремизираа и еднаш беа поразени. На овој дуел предност даваме на домаќините и типуваме 1 со квота 2.20 во 22Bet.

Лидс – Ипсвич – ГГ @ 1.57 во 20Bet

Првиот термин за денес во рамките на англискиот Чемпионшип е резервиран за дуел помеѓу Лидс и Ипсвич. Овде имаме дуел на две екипи кои се слични по квалитет и со исти амбиции, поточно пласман во англиската елита. Засега и на едните и на другите им оди според планот и се наоѓаат на горниот дел на табелата, а гостите имаат предност од 10 бода. Ние на овој дуел решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме ГГ со квота 1.57 во 20Bet.

Хелмонд – Рода – Х2 @ 1.40 во Bet365

Хелмонд е во многу лоша форма. На последните пет натпревари запишаа четири порази и една победа, па тоа придонесе да се оддалечат од позицијата која води во Плеј оф. Рода за разлика од нив е на втората позиција и игра солидно, па очекуваме така и да продолжат. Според моменталната ситуација, предност има екипата на Рода, а ние веруваме дека ќе останат непоразени на овој натпревар. Типуваме Х2 со квота 1.40 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 10.40

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*