Тикет на денот е-Спорт (22.12.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Во раните утрински часови се играат два натпревари од VALORANT China Ascension 2023, кои ќе ги најдете во нашиот тикет од е-Спортот.

Ninjas in Pyjamas – Night Wings – 1 @ 1.66 во Bet365

Секој од нив сака победнички почеток на групата А на турнирот, бидејќи само за две екипи има место во плејофот и затоа е важен првиот чекор. Иако немаат најголеми шанси за титулата, сепак шансите за полуфинале им се реални. Ninjas in Pyjamas ќе биде во мала предност поради подобрата форма и двете победи на претходните пет меча, додека Night Wings славеше само еднаш во истиот период. Наш предлог е 1 со коефициент 1.66 во Bet365.

Dragon Ranger – 17 Gaming – 1 @ 1.53 во 22Bet

Мизерната серија без победа Dragon Ranger ја прекина на 20 ноември со триумфот против LGD Gaming, но само два дена подоцна доживеа дебакл против FunPlus Phoenix. За разлика од нив, 17 Gaming исто така последниот меч го одигра против FunPlus Phoenis и исто така беше декласиран со 0-2. Вреди да се спомене само нивната победа против KeepBest Gaming (2-0), сепак мислењата на голем број прогнозери се дека Dragon Ranger ќе си го заслужи местото во нокаут-фазата. Ние предлагаме 1 со квота 1.53 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.53

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*