Тикет на денот (петок, 22.12.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Уште еден фантастичен ден со одлична понуда е пред нас. Веруваме дека правилно ќе го искористиме. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Салернитана – Милан – 2 @ 1.45 во Mozzart

Екипата од Салерно е еден од посериозните кандидати за пласман во понизок ранг. Тие досега успеаа да земат само 8 бода и тоа е доволно за да бидат на последната позиција на табелата. Во минатото коло имаа предност од еден гол против Аталанта во првото полувреме, но за жал на крајот беа поразени. Милан пак ја исполни целта за оваа година. Обезбедија европска пролет, но за жал во Лига Европа, а во Серија А се наоѓаат на одличното трето место. Ние очекуваме гостите да победат на овој натпревар и типуваме 2 со квота 1.45 во Mozzart.

Свонси – Престон – ГГ @ 1.87 во 22Bet

Екипата на Свонси игра доста променливо, а ако продолжат со ова темпо дефинитивно може да си создадат проблеми и опстанокот да го доведат до прашање. За противник го имаат тимот на Престон кој и не игра нешто најдобро во последно време, а најдобар доказ за тоа се резултатите од последните пет натпревари каде што остварија само една победа. Двата тима играат ефикасно и отворено, па головите не би требало да изостанат. Типуваме ГГ со квота 1.87 во 22Bet.

Гронинген – Јонг Утрехт – 1/1 @ 1.72 во Bet365

После катастрофалниот почеток, конечно екипата на Гронинген влезе во добра серија резултати. Тие запишаа девет натпревари без пораз во сите натпреварувања, поточно во тој временски период остварија шест победи и три реми. Јонг Утрехт спротивно од нив пак нема победа на последните пет дуели и на овој натпревар влегуваат со многу лошо расположение. Како и да е, овде очекуваме Гронинген да победи без поголеми проблеми и типуваме 1/1 со квота 1.72 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.66

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*