Тикет на денот е-Спорт (21.12.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Сите очекуваме уште еден интересен и добитен ден во светот на е-Спортот, па затоа ви нудиме два меча од EPL World Series: Americas Season 5 од CS2.

Case Esports – Flamengo – 1 @ 1.44 во Bet365

Case Esports загуби во полуфиналето на Upper Bracket со 0-2 од Oddik, па сега втората шанса на патот кон големото финале ќе мора да ја оправда против Flamengo Esports. Case ја има фаворитската улога поради освоеното прво место во групата А, но и затоа што веќе еднаш го победи Flamengo со убедливи 2-0 во групната фаза. Наш предлог е 1 со коефициент 1.44 во Bet365.

Oddik – Team Solid – 2 @ 2.37 во 22Bet

Oddik имаше успешен настап во полуфиналето, но денеска ќе се соочи против веќе познатиот ривал Solid од кого загуби и во групната фаза со 0-2. Ќе биде интересен дуел за љубителите на CS2, а победеничкиот тим ќе се пласира во големото финале, додека поразениот ќе игра во Lower Bracket финалето и ќе бара место во завршницата. Овие екипи имаат одиграно вкупно четири меѓусебни дуели, а резултатот е 2-2. Сепак, ние го гледаме последниот нивни меч од пред три дена каде што Solid доминираше и очекуваме идентично сценарио и денеска, па затоа ние предлагаме 2 со квота 2.37 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.41

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*