Тикет на денот (четврток, 21.12.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Се ближат празниците, а со тоа и понудата ќе се намалува. Сепак во наредните неколку денови ќе биде солидна, но после тоа следува кратка пауза. Ова е нашиот тикет за денес.

Алавес – Реал Мадрид – 2&0-3 @ 2.36 во Mozzart

За Реал е најважно што полека започна да се одвојува од Атлетико и Барселона, а во „врат им дише“ Жирона, но тоа не е толку опасно. Сите очекуваат Каталонците да попуштат и да им падне формата, а Реал да го задржи чекорот. Алавес оваа сезона игра сосема солидно и далеку се од зоната за елиминација, но немаат простор да се опуштат, особено после двата последователни порази во првенството. На овој дуел Реал Мадрид е фаворит и веруваме дека ќе победат, а притоа нема да се постигнат повеќе од три погодоци. Коефициентот за 2&0-3 гола изнесува 2.36 во Mozzart.

Вождовац – Војводина – ГГ3+ @ 2.16 во 22Bet

Верувале или не, Вождовац досега нема пораз на домашен терен во оваа сезона, поточно на 9 изиграни натпревари на домашен терен забележа пет победи и четири пати изигра нерешено. Во моментов се наоѓаат на 7-та позиција и имаат вкупно 25 бода. Нивниот противник, екипата на Војводина се пробуди малку покасно, но како и да е, нивниот пласман на 5-та позиција може да го наречеме солиден. Ние овде очекуваме отворен и ефикасен натпревар, па типуваме ГГ3+ со квота 2.16 во 22Bet.

Атромитос – Олимпијакос – ГГ @ 2.09 во Bet365

Првата половина од регуларниот дел на сезоната во елитниот грчки ранг помина, а според досега прикажаното ќе имаме интересна битка за титулата. Дури четири екипи се наоѓаат во таа тесна трка, а лидер е тимот на Панатенаикос. Домаќините се на 9-то место  и е без пораз на последните 8 натпревари, а го победија и лидерот на табелата пред само две кола. Домаќините играа во Лига Европа, но сега се преселија во конференциската лига бидејќи завршија на третото место на табелата. Овде решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме ГГ со квота 2.09 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 10.65

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*