Тикет на денот е-Спорт (20.12.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

По завршување на групната фаза конечно беа познати патниците во плејофот на EPL World Series: Americas Season 5, каде што денеска ќе се одиграат два полуфинални натпревари. Победниците од истите ќе играат во финале на Upper Bracket, додека поразените ќе имаат пресметка во полуфиналето на Lower Bracket и втора шанса за место во големото финале.

Case Esports – ODDIK – 2 @ 1.44 во Bet365

Oddik го освои второто место во групата Б со две победи и еден пораз, а притоа треба да се истакнат двата триумфи против Patins de Ferrari. Case Esports беше прв во групата А, но тоа денеска не мора апсолутно ништо да значи затоа што игра против тим од кој загуби трипати во последните шест месеци. Очекуваме повторно ODDIK да слави и да се доближи чекор поблиску до големото финале, па затоа ви предлагаме 2 со квота 1.44 во Bet365.

Flamengo – Team Solid – 2 @ 1.53 во 22Bet

Flamengo со две победи и еден пораз се пласира во втората фаза од турнирот, додека Team Solid беше убедлив во групата Б со две победи и ниту еден неуспех. Целта на Team Solid е да го освои шампионатот и да се закити со титула, но пред себе денеска го има Flamengo кој во минатиот меѓусебен дуел одигран во септември покажа дека има квалитет и може да му направи проблеми на фаворитот. Наш предлог е 2 со коефициент 1.53 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.20

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*