ТИП НА ДЕНОТ (20.12.2023, 21:00) ЛИВЕРПУЛ – ВЕСТ ХЕМ

Тип на денот
Тип на денот

Денес има солидна понуда за обложување, ние ќе го анализираме дуелот помеѓу Ливерпул и Вест Хем, кој ќе го донесе полуфиналистот во Лига Купот.

Ливерпул оваа сезона игра одлично

Ливерпул минатата сезона играше лошо и остана надвор од Топ 4, но оваа сезона се врати во полн сјај и е во самиот врв на табелата, па сигурно ќе се бори за титулата во Премиер лигата. Тимот моментално е во добра форма, но овој меч е шанса Клоп да испроба новитети во тимот и да му даде шанса на фудбалери кои не добиваат голема минутажа. Тоа не значи дека „црвените“ се откажуваат од ова натпреварување, напротив, ова е шанса за трофеј кој недостасува веќе неколку сезони. Домашниот терен сигурно ќе биде голема предност, но Вест Хем нема лесно да се предаде.

Вест Хем гледа шанса за трофеј

Вест Хем играше многу лошо минатата сезона во Премиер лигата и во еден момент се бореше за опстанок. Меѓутоа, на крајот дојде до титула во Лигата на конференции и ја спаси сезоната. Тој европски трофеј како да му ја врати самодовербата на тимот, па оваа сезона ираат одлично.Целта на тимот е пласман во горниот дел од табелата и излез во Европа, но тоа нема да биде лесно со оглед на големата конкуреција. Ова натпреварување е шанса за повторно да се дојде до трофеј. Минатото коло го елиминираа Арсенал, па сега нема лесно да се предадат и ќе направат се за да го изненадат Ливерпул.

Очекување

Очекуваме неизвесен дуел помеѓу два тима кои играат напаѓачлки фудбал, а тоа е предуслов за ефикасен и возбудлив меч.

ТИП:

Њукасл – Челзи –ГГ @ 1.70 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*