Бундеслига 16-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Пред нас е последното коло за 2023 година во германската Бундеслига. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло во Германија.

Вердер – Лајпциг – 2&2+

Ниту еден од овие тимови не можат да бидат задоволни со својот учинок во првиот дел од сезоната. Вердер има помали амбиции и за зелените опстанокот е примарна цел. Пласманот не им е кој знае колку добар и се наоѓаат на 14-то место на табелата. Лајпциг од друга страна врзаа четири победи и во одлично расположение патуваат на овој натпревар. Наш предлго е 2&2+ со квота 1.83 во Mozzart.

Дортмунд – Мајнц – Х1

Веројатно сите се сеќаваат на последниот натпревар во претходната сезона каде што Мајнц буквално им го скрати задоволството на Дортмунд да бидат шампиони. Борусија не успеа да го совлада Мајнц и до реми стигнаа во судиското продолжение. Овој пат Милионерите немаат импресивен пласман и се надвор од зоната на Лигата на шампиони. Мајнц од друга страна е на претпоследната позиција со вкупно 9 бода и ја делат последната позиција со Дармштад. Ние овде типуваме победа за домаќините со најмалку два гола разлика, а коефициентот за тоа во Bet365 изнесува 2.28.

Хофенхајм – Дармштад – ГГ3+

Дармштад после поразот од Волфсбург на домашен терен паднаа на последното место на табелата и тоа им беше трет последователен пораз, па ако продолжат со ова темпо дефинитивно ќе имаат проблем со опстанокот. Хофенхајм пак имаше одличен почеток, но во последно време попуштија. Ние овде очекуваме ефикасен натпревар и типуваме ГГ3+ со квота 1.90 во 22Bet.

Унион Берлин – Келн – 0-2

Откако го промени тренерот, Унион Берлин изигра неколку добри натпревари, па сега се блиску до сигурната зона. Келн има ист број бодови како и Унион Берлин, па и за нив може да кажеме дека имаат катастрофална сезона зад себе. На овој дуел не очекуваме голем број погодоци и типуваме 0-2 гола со квота 1.90 во 20Bet.

Леверкузен – Бохум – 1&4+

Леверкузен оваа година е најсериозен кандидат за титула и на пауза ќе заминат како лидери на табелата. За да бидат неофицијални есенски прваци ќе мора да го победат Бохум. Гостите во последните три натпревари имаат две победи и еден пораз, но на овој натпревар не им даваме многу шанси. Ние типуваме 1&4+ со квота 2.12 во Mozzart.

Ајнтрахт – Менхенгладбах – ГГ

Не знаеме како да ја категоризираме екипата на Ајнтрахт Франкфурт. Прво го победија Баерн со високи 5-1, а потоа изгубија од Абердин во Шкотска. Тоа докажува дека овој тим е тотално непредвидлив. Менхенгладбах од друга страна зедоа само бод во претходните две кола, па на овој дуел не патуваат со некое добро расположение. Овде решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог тип на голови. Типуваме ГГ со квота 1.60 во Bet365.

Хајденхејм – Фрајбург – Т12+

После серијата лоши резултати, екипата на Хајденхејм врза две победи во Бундеслигата, но сега се сретнуваат со Фрајбург кој повторно игра како и во претходните сезони и има три последователни триумфи и тоа без примен гол. Повторно е Фрајбург на место кое води во Европа, а се уште се дел од Лига Европа од овогодинашното издание. Наш предлог е Т12+ со квота 2.30 во 22Bet.

Штутгарт – Аугсбург – 1&3+

Само еден бод успеа да земе Штутгарт во последните два натпревари, па тоа ги спушти на 4-та позиција на табелата. Сепак за нив таа позиција е голем успех и ако продолжат со ова темпо дефинитивно ќе се замешаат во борбата за Европа. Агусбург пак е тим кој игра многу подобро на домашен терен отколку на гости, па затоа се одлучивме овде предност да дадеме на домаќините. Типуваме 1&3+ со квота 1.81 во 20Bet.

Волфсбург – Баерн – ГГ3+ @ 1.85 во Mozzart

За жал Баварците нема да ги дочекаат празниците како лидери на табелата, но тоа не се случува прв пат, па повторно на крајот ја земаат титулата. Овој пат имаат малку посериозна конкуренција, па очекуваме неизвесна завршница. Волфсбург освои важни три бода во Дармштат и тоа им беше трет последователен триумф. Овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме ГГ3+ со квота 1.85 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*