Зголемени квоти за натпреварот Аталанта – Салернитана

Денес колото завршува со натпреварот кој ќе се изигра во Бергамо каде што од 20:45 часот ќе се сретнат екипите на Аталанта и Салернитана.

Аталанта е на 8-та позиција со вкупно 23 бода и учинок од 7 победи, 2 реми и 6 порази, додека Салернитана е на 20-та позиција со само 8 освоени бода.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Адемола Лукман да постигне прв погодок коефициент 5.00 зголемен на 5.50
  • 3-0 точен резултат коефициент 8 зголемен на 8.50

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*