Натпревар со драстичен пад на коефициентот (18.12.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од португалската Лига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 21:15 ќе имаме можност да погледнеме дерби натпревар каде што ќе се сретнат екипите на Спортинг и Порто.

Спортинг во последните пет натпревари запиша три победи, едно реми и еден пораз, додека Порто во истиот временски период оствари три победи и два порази.

Спортинг – Порто – 1 @ 2.05 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Спортинг беше 2.55, а во моментов бележи пад од скоро 20% и се плаќа со квота 2.05 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*