Малери и махери на колото

Малери и Махери
Малери и Махери

Преполн викенд со натпревари е зад нас, а заедно со таквиот викенд излегуваат и тикетите. Некои се добитни, а некои не. Ова е новото издание на малери и махери на колото.

Малер 1

За уплата од 50 денар „му избегаа“ скоро 500 евра. Овој играч има погодено натпревари со солидни квоти, но за жал чешкиот дуел помеѓу Бохемианс и Чешке Будејовице заврши реми без голови. Повеќе среќа нареден пат.

Малер 2

Уште еден малер за солидна добивка. Иако натпреварот Јонг Утрехт – Ајндховен заврши 2-5, за жал не го исполни условот да биде 2-2&3+ бидејќи резултатот во првото полувреме беше 1-1. Жално.

Махер 1

Браво мајсторе. Тикет класика. типувани 9 натпревари волгавно со конечен тип и за среќа погоодени. Овој играч со 1000 денари си доби скоро 700 евра. Да ти се множат!

Махер 2

Е овде имаме махериште. Погодени 10 европски натпревари со топ квоти и за уплата од 200 денари овој играч си доби нешто повеќе од 800.000 денари. Браво мајсторе!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*