ТИП НА ДЕНОТ (18.12.2023, 20:45) АТАЛАНТА – САЛЕРНИТАНА

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од Серија А помеѓу Аталанта и Салернитана.

Аталанта нема право на кикс

Аталанта минатата сезона ја завршија под очекувањата, па главна цел оваа сезона ќе биде враќање во Топ 4. Ова лето направија промени во тимот и до сега резултатите се според учекувањата. Аталанта сигурно има за цел да избори пласман во Европа, но во последно време има пад на формата. На последните четири меча запиша три порази на домашен терен и одигра едно реми, па падна на 8-то место на табелата.Минатото коло Аталанта запиша многу важна победа против Милан и тоа во последната минута, па тоа сигурно ќе ја зголеми самодовербата во тимот и ќе донесе нова енергија. Поради тоа се големи фаворити на овој меч и немаат право на кикс.

Салернитана тешко ќе избегне испаѓање

Салернитана е најголемо разочарување оваа сезона бидејќи моментално се наоѓа на последното место на табелата. Салернитана е убедливо најслаб тим во лигата според резултатите, а очекувањата беа многу поинакви на почетокот на сезоната. Иако јасно беше дека Салернитана ќе се бори за опстанок, сепак очекувањата беа малку поинакви, особено после некои добри партии на самиот старт. Овој тим тешко дека ќе успее да избори опстанок, иако сезоната е многу долга. Целта на ова тешко гостување ќе биде да се освои барем еден бод и сигурно Салернитана нема лесно да се предаде.

Очекување

Домаќинот е голем фаворит на овој меч и очекуваме победа изразена со повеќе голови разлика.

ТИП:

Аталанта – Салернитана – 3+ @ 1.60 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*