Тикет на денот (понеделник, 18.12.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Неколку интересни натпревари не очекуваат и овој понеделник, но не се грижете веќе од утре понудата ќе биде подобра. Ова е нашиот предлог тикет.

Жирона – Алавес – 1&2+ @ 1.90 во Mozzart

Минатата недела Жирона им одржа час по фудбал на Барселона. На крајот гостите славеа со 4-2, а победата на Жирона можеше да биде и убедлива. Тоа беше уште една потврда дека овој тим е сериозен во намерата да ја нападне титулата. После 16 изиграни натпревари во Ла Лига, Жирона е рамо до рамо со најдобрите екипи во шпанската елита. Алавес солидно го изиграа овој дел на сезоната и сега се наоѓаат на 13-та позиција на табелата. Наш предлог е 1&2+ со квота 1.90 во Mozzart.

Виљареал Б – Ваљадолид – 2 @ 2.30 во 22Bet

Мисијата на Ваљадолид за повраток во Ла лига засега оди според планот. Од 19 изиграни натпревари во Сегунда тие славеа 11 пати, а шест пати беа поразени, додека само два пати запишаа реми. Сепак овој учинок е доволен за да бидат на втората позиција на табелата. Вториот тима на Виљареал пак е со само еден бод предност во однос на црвената зона, а искрено тие освен навремен опстанок немаат што друго да бараат. Ние овде веруваме дека гостите ќе ги земат трите бода и типуваме 2 со квота 2.30 во 22Bet.

Бирмингем – Лестер – 2&2+ @ 1.95 во Bet365

Еден натпревар од англискиот Чемпионшип е оставен за понеделник. Во него Лестер ќе гостува во Бирмингем каде што ќе го чека истоимениот тим. Во овој момент Лестер е на делба на првата позиција на табелата, но предност е што имаат еден натпревар помалку. Бирмингем пак веќе години наназад е во сенка на градските ривали Астон Вила и ВБА. Овде веруваме дека Лестер ќе победи и притоа ќе се постигнат најмалку два погодоци. Ние типуваме 2&2+ со квота 1.95 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.52

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*