Тикет на денот е-Спорт (18.12.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска следиме два натпревари од турнирот EPL World Series: Americas Season 5 во рамки на CS2, каде што се игра групната фаза.

Patins da Ferrari – Windingo – 2 @ 1.83 во 22Bet

Patins da Ferrari беше декласиран во првото коло од Oddik, додека Windingo загуби од Team Solid. Ова се две екипи од кои не се очекува да напредуваат во плејофот затоа што се комплетни аутсајдери, меѓутоа еден од нив ќе ја заврши групната фаза барем со една победа. Иако нивото на квалитет на тимовите е речиси идентичен, сепак наш фаворит ќе биде Windingo поради две победи на последните три средби во сите натпреварувања. Наш предлог е 2 со квота 1.83 во 22Bet.

Oddik – Team Solid – 1 @ 1.28 во Bet365

Oddik е главен кандидат за освојување на првото место во групата и се очекува да го совлада Solid откако од истиот тим беше подобар веќе двапати во меѓусебните соочувања. Единствен податок кој не му оди во прилог на Oddik е тоа што има само една победа на последните пет меча во сите натпреварувања, меѓутоа сметаме дека тоа нема да биде клучно во денешната средба. Ние предлагаме 1 со коефициент 1.28 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.34

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*