Тикет на денот е-Спорт (17.12.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Уште еден турнир ни доаѓа на средината на декември, а тоа е Gamers Club Liga Serie A 2023, каде што се играат полуфиналните средби од натпреварувањето во CS2.

Sharks Youngsters – Intense Game – 1 @ 2.00 во Bet365

Sharks Youngsters ја освои групата А со девет бодови и подобра разлика во освоени поени од Timaceta, по што денеска го пречека Intense Game. Таа екипа заврши трета во групата А и едвај избори плејоф, но таму беше подобра од Hype E-Sports со 2-0. Ова е втор меѓусебен натпревар на тимовите, откако првиот во групната фаза им припадна на Sharks Youngsters со 2-1. Наш предлог е 1 со квота 2.00 во Bet365.

AJF – Timaceta – 1 @ 1.66 во 22Bet

AJF е еден од главните кандидати за титулата и досега најуспешен тим на турнирот со четири освоени победи со кои ја освои групата Б и ги остави ривалите далеку зад себе. Нивниот противник, Timaceta заврши втор во групата А, но само поради помалиот број на освоени бодови во однос на Sharks. Ќе биде интересна битка зафинале во Upper Bracket, но ниту поразениот нема да тагува затоа што продолжува во Lower Bracket и ќе бара место во големото финале по потешкиот пат. Ние предлагаме 1 со коефициент 1.66 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.32

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*