Натпревар со традиција (17.12.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:30 во рамките на германската Бундеслига ќе се сретнат екипите на Баерн Минхен и Штутгарт.

Баерн Минхен досега освои 32 бода преку 10 победи, 2 реми и 1 пораз.

Штутгарт пак има 31 бод и учинок од 10 победи, 1 реми и 3 порази.

Овие две екипи во последните девет меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

3+ @ 1.41 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*