Натпревар со драстичен пад на коефициентот (17.12.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од италијанската Серија А кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 18:00 се сретнуваат екипите на Болоња и Рома. Домаќините во последните пет првенствени натпревари запиша три победи, едно реми и еден пораз, додека Рома во истиот временски период оствари три победи и две реми.

Болоња – Рома – 1 @ 2.40 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Болоња беше 2.95, а во моментов бележи пад од скоро 19% и се плаќа со квота 2.40 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*