ТИП НА ДЕНОТ (16.12.2023, 18:00) НАПОЛИ – КАЉАРИ

Тип на денот
Тип на денот

Денес има голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од Серија А помеѓу Наполи и Каљари.

Наполи нема право на кикс

Наполи лошо ја отвори сезоната и веќе после првите неколку кола заостануваше зад лидерот. Актуелниот шампион не ги оправда очекувањата оваа сезона и моментално заостанува многу зад лидерот. Поради тоа дојде до тренерска смена, па на клупата пристигна Мацари. Тоа му даде позитивна енергија на тимот, па веднап оствари важна победа на гостувањето кај Аталанта. Меѓутоа, во последните две коа запиша два порази против Интер и Јувентус. Поради тоа ова за Елмас и дружината е натпревар на кој немаат право на кикс и едноставно се пред императив победа. Впечатокот е дека Наполи играше добро и во последните два меча против фаворитите, но едноставно немаше среќа, па не би требало да има проблем да ги освои трите бода.

На Каљари ќе му биде потребно „чудо“

Тимот од Сардинија експресно се врати во Серија А после само една година помината во Серија Б, па сега главната цел оваа сезона ќе биде опстанок во елитата. Меѓутоа, тоа воопшто нема да биде лесно бидејќи конкуренцијата е голема, а Каљари не донесе големи засилувања ова лето. Впечатокот е дека овој тим е силен за Серија Б, но е слаб за најсилната лига. Каљари лошо ја отвори сезоната, а потоа следуваа две победи на домашен терен. Минатото коло конечно успеа да победи после три меча и излезе од зоната за испаѓање. Најсилен адут на овој тим е домашниот терен и сите бодови ги освојува дома, а на гостувањата игра многу слабо. Ова е едно од најтешките гостувања на Апенините и тешко дека ќе може да дојде до бодови против актуелниот шампион.

Очекување

Наполи е голем фаворит на овој меч и веруваме дека лесно ќе дојде до победата и таа ќе биде изразена со повеќе голови

ТИП:

Наполи – Каљари –3+ @ 1.60 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*