Натпревар со драстичен пад  на коефициентот (16.12.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од англиската Премиер лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 18:30 се сретнуваат екипите на Барнли и Евертон. Домаќините досега освоија 8 бода и се наоѓаат на 19-та позиција, додека гостите имаат 13 бода, но 10 бода им беа одземени со одлука на англиската федерација.

Барнли – Евертон – 2 @ 2.05 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Евертон беше 2.50, а во моментов бележи пад од скоро 18% и се плаќа со квота 2.05 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*