Натпревар со традиција (16.12.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес во рамките на германската втора лига се сретнуваат екипите на Холштен Киел и Хановер.

Холштен Киел е на 2-та позиција со вкупно 32 бода и учинок од 10 победи, 2 реми и 4 порази.

Хановер е на 6-то место и досега имаат освоено 24 бода преку 6 победи, 6 реми и 4 порази.

Овие две екипи во изминатите четири меѓусебни дуел имаат интересна традиција, а тоа е дека на сите тие дуели гол постигнуваат двете екипи, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.50 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*