Зголемени квоти за натпреварот Џенова – Јувентус

Денес од 20:45 во рамките на италијанската Серија А, новото коло ќе започне со натпреварот помеѓу Џенова и Јувентус.

Џенова е na 14-та позиција со вкупно 15 бода кои ги имаат освоено преку 4 победи, 3 реми и 8 порази, додека Јувентус е на 2-то место со вкупно 36 бода и учинок од 11 победи, 3 реми и 1 пораз.

Екипата на Јувентус на овој дуел влегува како фаворит, но тоа не значи дека Џенова лесно ќе се предаде, па затоа очекуваме интересен и возбудлив натпревар.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, ни претстави зголемени бонус квоти за два типови и тоа:

  • 3-0 точен резултат коефициент 15 зголемен на 17
  • Влаховиќ да постигне прв погодок коефициент 5.50 зголемен на 6.00

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*