Натпревар со драстичен пад на коефициентот (15.12.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од холандската Ерсте Дивизија кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 20:00 се сретнуваат екипите на Јонг ПСВ и Јонг Ајакс. Домаќините во последните пет натпревари запишаа четири порази и едно реми, додека гостите во истиот временски период остварија три победи и две реми.

Јонг ПСВ – Јонг Ајакс – 1 @ 1.91 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Јонг ПСВ беше 2.50, а во моментов бележи пад од скоро 24% и се плаќа со квота 1.91 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*