Ла Лига 17-то коло: Најава, анализа и предлог типови

На ред стигна 17-то коло од шпанската Ла Лига каде што ќе бидеме сведоци на многу интересни дуели. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови.

Осасуна – Рајо Валекано – ГГ

Првиот натпревар од 17-то коло на шпанското првенство се игра во Памполона каде што силата ќе ја измерат екипите на Осасуна и Рајо Валекано. Впечатокот е дека домаќините не се ни блиску и не играат така како што тоа беше случај во претходните две сезони. Рајо Валекано моментално ја има 10-та позиција на табелата, а тоа што не е добро е дека тимот од Валехас не знае за победа на последните пет кола. Ние типуваме ГГ со квота 2.05 во Mozzart.

Селта – Гранада – 1

Саботата е ден каде што ќе имаме неколку интересни дуели од шпанското фудбалско првенство, а прмиерниот се игра во Виго каде што силата ќе ја мерат Селта и Гранада. Секако дека од двата тима очекувавме многу повеќе во досегашниот тек од шампионатот, а моментално ситуацијата е таква што Селта се наоѓа на 18-та позиција на табелата, додека Гранада ја има 19-та позиција. Наш предлог за овој натпревар е 1 со квота 1.67 во Bet365.

Атлетик Билбао – Атлетико Мадрид – 3+

Еден од потенцијално најинтересните натпревари за ова коло ќе се игра во Баскија каде што Билбао ќе го дочека Атлетико Мадрид. Домаќините моментално се наоѓаат на одличното 5-то место на табелата кое на крајот на првенството носи пласман во Лига Европа и дефинитивно тие би биле задоволни со тој епилог. Атлетико го совлада Лацио и избори пласман во 1/8 финалето од ЛШ и завршија како првопласиран тим во групата. Ние овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме 3+ со квота 1.93 во 22Bet.

Севиља – Хетафе – 1

Севиља игра катастрофално оваа сезона, а поразувачки звучи податокот дека актуелниот освојувач на Лига Европа моментално е на 16-то место на табелата со 3 бода повеќе од екипите кои се во опасната зона. Хетафе од друга страна е едно од најпријатните изненадувања и се наоѓаат на 9-то место на табелата. Ние веруваме дека домаќините ќе победат и типуваме 1 со квота 1.90 во 20Bet.

Валенсија – Барселона – 2

Валенсија доста добро го започна овогодинашното издание на шпанската Ла Лига и делува дека после долго време ќе бидат конкурентни во борбата за место кое води во некое од европските натпреварувања. Барса од друга страна во минатото коло доживеа пораз од Жирона и сега имаат 7 бода помалку во однос на првопласираниот тим токму на Жирона. Ние овде типуваме 2 со квота 1.65 во Mozzart.

Алмерија – Мајорка – 3+

Како што сега стојат работите, најверојатно Алмерија повторно во наредната сезона ќе ги гледаме во Сегунда. Во моментов се на последното место на табелата со само четири освоени бода, а тоа се 9 бода помалку во однос на тимовите кои се наоѓаат во безбедната зона. Мајорка има доста проблеми на гости оваа сезона што до некаде можеби Алмерија ќе го искористи тоа. Ние решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме 3+ со квота 2.13 во Bet365.

Сосиедад – Бетис – ГГ

Сосиедад игра доста на високо ниво во последно време, а пред се треба да кажеме дека изборија пласман во нокаут фазата од Лигата на шампиони и тоа од првото место во групата. Бетис моментално е на 7-та позиција со три бода помалку од Сосиедад, па ова ќе биде прилика за Андалузијците да стигнат до шестото место. Очекуваме ефикасен дуел и типуваме ГГ со квота 2.00 во 22Bet.

Лас Палмас – Кадиз – 1 @ 1.95

Малку беа тие кои веруваа дека Лас Палмас ќе игра фантастично во својата повратничка сезона. Тие во моментов се на одличното 8-мо место на табелата и доколку продолжат со вакво темпо ќе се најдат во борбата за место кое води во Лигата на конференции. Кадиз врза три реми во првенството и благодарение на тоа се оддалечија од зоната за елиминација. Ние веруваме дека Лас Палмас може да ги земе трите бода на овој натпревар и типуваме 1 со квота 1.95 во 20Bet.

Реал Мадрид – Виљареал  – 4+

Веројатно најинтересниот натпревар во ова коло се игра на Сантиаго Бернабеу каде што кралевите ќе го дочекаат тимот на Виљареал. Моментално Реал Мадрид е на втората позиција со два бода помалку во однос на првопласираниот тим на Жирона, а во минатото коло избраниците на Анчелоти ремизираа на гостувањето кај Бетис. Гостите пак се на лошото 13-то место на табелата секако дека очекувавме многу повеќе од нив во оваа сезона. Ние типуваме 4+ со квота 1.93 во Mozzart.

Жирона – Алавес – 1 @ 1.50

Последниот натпревар од 17-то коло на најквалитетниот ранг од шпанскиот фудбал се игра во Каталонија каде што Жирона ќе го дочека тимот на Алавес. Домаќините играат фантастично и за нив нема што да се зборува бидејќи самиот факт што се на првото место на табелата зборува доволно. Алавес пак во минатото коло беше поразен од тимот на Лас Палмас со минимален резултат од 0-1, па овде влегуваат со не толку добро расположение. Наш предлог е 1 со квота 1.50 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*