Тикет на денот (петок, 15.12.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Ова е еден од последните викенди со одлична понуда пред Нова година. Европските купови се готови, а сега клубовите ќе се посветат на домашните првенства.

Џенова – Јувентус – 2 @ 1.85 во Mozzart

Мора да признаеме дека Јувентус игра над очекувањата. Моментално се на второто место на табелата во Серија А, а имаат само 2 бода помалку во однос на лидерот Интер и делува дека максимално ќе го искористат тоа што не играат во Европа. Џенова е повратник во елитата и после 15 кола се нанадвор од зоната за испаѓање, но само три бода над неа. Овде без поголеми дилеми очекуваме Јувентус да победи и предлагаме лесна победа за нив. Типуваме 2 со квота 1.85 во Mozzart.

Менхенгладбах – Вердер – Т12+ @ 1.75 во 22Bet

Ако ништо друго, Менхенгладбах ја стабилизира формата на домашен терен каде што победија во последните пет натпревари од кои три во Бундес и две во ДФБ купот. Пласманот во ¼ финалето на купот може да биде шанса и за триумф во тоа натпреварување со оглед дека само три бундеслигаши останаа во конкуренција. Што се однесува до првенството домаќините се на средината на табелата, поточно на 10-то место. Нивниот противник, екипата на Вердер во минатото коло ја прекинаа серијата од четири натпревари без победа со триумф над Волфсбург. Овде предлагаме да изиграте Т12+ со квота 1.75 во 22Bet.

Монако – Лион – 1&2+ @ 1.85 во Bet365

Лион победи во минатото коло против Тулуз со 3-0, па тоа им е вториот триумф во актуелната сезона од Лига 1. Сепак тоа не им помогна да се тргнат од последното место на табелата и делува дека овој тим ќе се бори за опстанок оваа сезона што е поразувачки податок. Монако од друга страна е на врвот, но тешко ќе биде да се борат за титула. Сепак за нив примарна цел е Лигата на шампиони, па очекуваме да дадат се од себе за да стигнат таму. Наш предлог е 1&2+ со квота 1.85 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.98

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*