Тикет на денот е-Спорт (15.12.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денешниот тикет од е-Спортот ќе ни биде составен од два меча на European Pro League Season 13: Division 2, каде што ќе ги добиеме останатите патници во нокаут-фазата на турнирот.

PGE Turow – Permitta – 2 @ 1.72 во 22Bet

Permitta веќе двапати излезе на крај со PGE Turow и го совлада без многу мака, а се надева и на трето славје во меѓусебните пресметки. Сè е на страната на Permitta која запиша четири победи на претходните пет меча, а „црна дамка“ остава неуспехот против Spirit Academy (1-2). За разлика од нив, PGE Turow има многу падови и скокови во играта, па славеше само двапати на претходните пет меча. Ние предлагаме 2 со квота 1.72 во 22Bet.

NOM – AGO – 1 @ 2.20 во Bet365

Иако многумина би го очекувале AGO во плеофот, сепак тоа најверојатно нема да се случи поради настапите на NOM во изминатата недела, а посебно триумфите против Alpha Gaming и Rhyno Esports. Победникот од овој меч ќе игра во нокаут-фазата на турнирот, а во моментов ние поголеми шанси му даваме на NOM и затоа наш предлог е 1 со коефициент 2.20 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.78

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*