Натпревар со традиција (15.12.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на шпанската Ла Лига се сретнуваат екипите на Осасуна и Рајо Валекано.

Осасуна е на 14-то место со вкупно 16 бода и учинок од 4 победи, 4 реми и 8 порази.

Рајо Валекано е на 10-та позиција со 20 бода кои ги имаат освоено преку 4 победи, 8 реми и 4 порази.

Овие две екипи во последните три меѓусебни натпревари играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, па веруваме дека и овој пат може да биде така.

Наш предлог

3+ @ 2.45 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*