Тикет на денот е-Спорт (14.12.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Повторно го гледаме најдоброто од светот на Dota 2, а тоа се два натпревари од турнирот ESL One – Kuala Lumpur 2023 каде што ќе играат најмоќните екипи од оваа популарна видео-игра.

Team Secret – Team Liquid – 2 @ 1.36 во Bet365

Иако ретко кој очекуваше ваков расплет на турнирот и пласман на овие две екипи во Lower Bracket на турнирот, каде што еден од нив денеска ќе го заврши патувањето. Team Secret заврши на третата позиција во групата А, додека Team Liquid заврши четврти во групата Б. Ниту едните, ниту другите не се импресивни во изминатиот период, но вреди да споменеме дека Team Liquid оствари три победи по ред против Secret и затоа предлагаме 2 со квота 1.36 во Bet365.

Tundra Esports – BB Team – 1 @ 2.75 во 22Bet

Tundra има желба да го изненади BB Team, но тоа ќе биде многу тешко со оглед на двата порази по ред. Групната фаза понуди возбудувања на двете екипи, а двата болни порази по ред на Tundra значеа и пласман на третата позиција во групата Б, додека BB Team уште нема победа на турнирот, односно оствари пет ремија и тоа беше доволно да завршат на четвртото место во групата А. Останува да видиме дали Tundra ќе ја искористи кризата кај ривалот и ќе го исфрли од турнирот. Наш предлог е 1 со коефициент 2.75 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.74

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*