Тикет на денот (четврток, 14.12.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Вечерва завршува групната фаза од двете послаби европски натпреварувања, поточно од Лига Европа и конференциската лига. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Славија – Сервет – 1/1 @ 2.00 во Mozzart

Двете екипи си ја исполнија својата примарна цел. Чесите изборија пласман во Лига Европа, само е прашање дали ќе одат директно во 1/8 финалето или ќе мораат во бараж. За да останат на првото место неопходно е да го победат Сервет па макар и со минимален резултат. Екипата од Женева досега освои 5 бода и имаат четири повеќе од последнопласираниот тим на Шериф. Ние овде очекуваме домаќините да доминираат и типуваме 1/1 со квота 2.00 во Mozzart.

Легија – Аз Алкмар – 2 @ 2.23 во 22Bet

Еден од поинтересните дуел на последното коло ќе се игра во Варшава каде што ќе се сретнат екипите на Легија и АЗ. Ова ќе биде директен дуел за второто место во групата на Лигата на конференции. Во подобра ситуација е домаќинот на кого му е потребно и реми. Меѓутоа ако Холанѓаните слават ќе завршат на втората позиција само поради подобриот меѓусебен скор. Според нас, гостите се поблиску до успех бидејќи АЗ е еден од ретките тимови кои знае како да изигра во гости. Ние типуваме 2 со квота 2.23 во 22Bet.

Брајтон – Марсеј – 4+ @ 2.18 во Bet365

Без оглед на фактот што двата тима ќе продолжат во Лига Европа, многу е важно кој ќе заврши на првото место и кој ќе стигне директно во 1/8 финалето. Французите се моментално први со 11 бода, додека Брајтон има само еден бод помалку. Јасно е дека на гостите им одговара и реми, додека Брајтон ќе мора да игра на победа. На овој натпревар искрено немаме храброст да типуваме на конечен исход, па головите ни доаѓаат како најлогичен избор. Типуваме 4+ со квота 2.18 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 9.72

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*