Тикет на денот е-Спорт (13.12.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска се играат два натпревари од Gamers Club Liga Série A: December 2023, кои може да се најдат во нашиот тикет од е-Спортот.

Sharks Youngsters – Timaceta – 1 @ 2.10 во Bet365

Sharks го отвори мечот со победа против Myth e-Sports, како што всушност и се очекуваше, а во борба за првите две позиции во групата А ќе се обиде да оствари уште еден триумф, и тоа против Timaceta која допрва ја игра првата средба на турнирот. Како што сметаат и голем број познавачи на спортот, Sharks ја има фаворитската улога, па затоа ви предлагаме 1 со квота 2.10 во Bet365.

Yawara – Hype E-sports – 1 @ 2.50 во 22Bet

Yawara беше декласирана во првото коло од Mibr Academy, па сега ја чека нов предизвик и се надева на победа против Hype E-Sports со цел да се избегнат последните две места во групата Б, кои значат и елиминација од турнирот. За пласман во нокаут-фаза најверојатно ќе бидат потребни најмалку две победи, а една од нив Yawara мора да оствари денеска. Во прилог им одат и позитивните резултати на претходните четири меча, каде што имаат три победи. Наш предлог е 1 со коефициент 2.50 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.25

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*