Натпревар со традиција (13.12.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англискиот Чемпионшип се сретнуваат екипите на Норвич и Шефилд Венсдеј.

Норвич е на 13-та позиција со вкупно 27 бода и учинок од 8 победи, 3 реми и 9 порази.

Шефилд е на 23-то место и досега имаат освоено 13 бода преку 3 победи, 4 реми и 13 порази.

Овие две екипи во изминатите меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на последните седум меѓусебни дуели играат секогаш со најмалку три гола по натпревар, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

3+ @ 1.91 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*