Тикет на денот (понеделник, 11.12.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес имаме нешто послаба понуда. Тоа се должи на фактот што Скандинавците ги завршија своите првенства, па од тоа што е останато ги избравме овие натпревари и ви претставуваме во форма на тикет на денот.

Емполи – Лече – ГГ3+ @ 2.45 во Mozzart

Домаќините се над цртата, но само благодарение на гол разликата. Сепак делува дека Емполи игра подобро за разлика од почетокот на сезона, но се уште не можат да влезат во добра серија резултати. Лече од друга страна игра натпревари со многу голови и тие немаат победа на последните девет дуели, но благодарение на добриот старт на сезоната и понатаму се во сигурната зона. Овие две екипи ќе одат на победа, а головите не би требало да изостанат. Наш предлог е ГГ3+ со квота 2.45 во Mozzart.

Војводина – Напредак – 1Х&2-3 @ 2.30 во 22Bet

Екипата од Нови Сад беше многу блиску до изненадување и до освојување на бодови против Партизан. Примија гол во 88-та минута, ги „докрајчи“ пеналот во последните секунди. Во наредниот период ќе имаат полесен распоред, а со тоа и шанса да присоберат бодови. Напредак игра подобро во последно време, но и понатаму е далеку од 8-та позиција и пласман во плеј оф. Ние на овој дуел сметаме дека домаќините ќе останат непоразени и типуваме 1Х&2-3 гола со квота 2.30 во 22Bet.

Термалика – Арка – 2 @ 2.60 во Bet365

Тимот од Гдињ изгледа сериозно и има намера да се врати во полската Екстракласа. Арка е лидер во дивизија 1 и моментално има бод повеќе и натпревар помалку од Лехија, но сериозни пратители им се екипите на Одра и Висла. Домаќините се тим кој доаѓа од средината на табелата и после два врзани порази славеа против Висла како домаќините, па тоа е предупредување и за тимот на Арка. Некако нас ни делува дека Арка се поблиску до трите бода на овој дуел и типуваме 2 со квота 2.60 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 14.65

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*