Тикет на денот е-Спорт (11.12.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Во денешниот тикет ќе пронајдете две четвртфинални пресметки на турнирот Mythic Winter Cup 2023 во рамки на CS2.

Wildcard Gaming – NRG – 2 @ 1.66 во Bet365

Поголеми шанси за полуфинале има NRG кој во изминатите пет натпревари запиша дури четири победи, а загуби само од M80 со 1-2 по голема и тешка борба. За разлика од нив Wildcard одигра дури три меча против M80 и сите ги загуби убедливо, а притоа беше поразен и од Evil Geniuses, па победата само против Reason Gaming не е доволна за да има фаворитска улога. Наш предлог е 2 со квота 1.66 во Bet365.

Party Astronauts – Boss – 1 @ 1.72 во 22Bet

Двете екипи добро се познаваат затоа што веќе двапати се соочија во претходните недели, а резултатот е 1-1. Последната пресметка ја доби BOSS со 2-1, но тоа не мора ништо да значи бидејќи M80 ги декласира со 3-0 и ги врати во суровата реалност. За разлика од нив Party Astronauts имаше добри резултати со Nouns (2-0) и Evil Geniuses (2-1). Ова ќе биде нивна трета меѓусебна пресметка, а во полуфинале го очекуваме Party Astronauts. Ние предлагаме 1 со коефициент 1.72 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.85

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*