Тикет на денот е-Спорт (10.12.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска како за промена ќе ви понудиме по еден натпревар од две различни популарни видео-игри, и тоа CS2 и COD.

Navi Junior – Nexus – 2 @ 1.50 во Bet365

Денот го почнуваме на European Pro League Season 13: Division 2, каде што се игра еден меч од групата А. Navi Junior во директна пресметка против Nexus Gaming ќе се бори за пласман во плејофот. Победникот од оваа средба ќе игра во четвртфинале, додека поразениот ќе чека подобра шанса во третото коло од групната фаза. Nexus веќе му одржа лекција на Navi Junior на 27 октомври кога немилосрдно го прегази ривалот со 2-0, а очекуваме идентично сценарио и денеска. Наш предлог е 2 со коефициент 1.50 во Bet365.

Las Vegas Legion – Carolina Royal Ravens – 1 @ 1.72 во 22Bet

Овие екипи ќе се судрат во рамки на второто коло на Call of Duty League 2024: Stage 1 Major Qualifiers. Las Vegas Legion го почна турнирот со победа од 3-2, додека Carolina Royal Ravens доживеа убедлив пораз од 0-3 и падна на дното на табелата. Со оглед на поголемото искуство во идентични натпревари, Las Vegas за нас ќе биде фаворит и очекуваме втора нивна победа со која би се искачиле во топ-4. Ние предлагаме 1 со квота 1.72 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.58

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*