Натпревар со драстичен пад на коефициентот (10.12.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од француската Лига 1 кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 15:00 се сретнуваат екипите на Клермонт и Лил. Клермонт во последните пет натпревари запиша една победа, две реми и два порази, додека Лил во истиот временски период оствари три победи и две реми.

Клермонт – Лил – 2 @ 1.80 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Лил беше 2.25, а во моментов бележи пад од скоро 20% и се плаќа со квота 1.80 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*