Тикет на денот (сабота, 09.12.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Понудата е фантастична и се игра фудбал ширум светот. Ова е нашиот предлог тикет за оваа сабота.

ПСЖ – Нант –  1/1 @ 1.67 во Mozzart

Благодарение на одличната серија резултати, екипата на ПСЖ повторно се врати на тронот, поточно ја презеде лидерската позиција и во моментов има 4 бода повеќе од Ница кој им е прв пратител. Нант од друга страна е на средината на табелата, а во минатото коло со победа над Ница ја прекинаа катастрофалната серија резултати која траеше веќе некој период. ПСЖ на овој натпревар е фаворит и очекуваме лесна победа за нив. Типуваме 1/1 со квота 1.67 во Mozzart.

Аталанта – Милан – Х2 @ 1.59 во 22Bet

Аталанта е дефинитивно во криза. Тие на последните четири натпревари зедоа само еден бод и тоа јасно зборува за нивната катастрофална форма. Во последното коло запишаа уште еден убедлив пораз од екипата на Торино и беа поразени со резултат 3-0. Милан некако се снаоѓа досега, но титулата во моментов делува како недостижна бидејќи Јувентус и Интер имаат солидна предност во однос на нив. Сепак ние веруваме дека Росонерите ќе останат непоразени на овој натпревар и типуваме Х2 со квота 1.59 во 22Bet.

Дортмунд – Лајпциг – ГГ @ 1.40 во 20Bet

Дортмунд во минатото коло зеде многу важен бод. Иако имаа водство на натпреварот против Леверкузен, сепак не успеаа да го издржат притисокот, па мораше да се задоволат со реми што во моментов и не е толку лош исход. Лајпциг од друга страна игра променливо, но важно е што се уште се во зоната за Европа, а тие позиции се врвен приоритет за овој тим. Овие две екипи дефинитивно поседуваат квалитетни играчи, па головите не би требало да изостанат. Ние типуваме ГГ со квота 1.40 во 20Bet.

Мајорка – Севиља – Х2 @ 1.50 во Bet365

Мајорка е во серија од 10 првенствени натпревари без победа, па оправдано се наоѓаат многу блиску до црвената зона и ако продолжат со ова темпо, дефинитивно ќе се соочат со проблеми околу опстанокот. Севиља од друга страна повторно игра катастрофално во домашното првенство и во моментов се многу далеку од зоната која води во Европа, а општо познато е дека токму тоа е примарната цел за овој тим. Ние овде решивме да ви дадеме предлог двојна шанса и тоа Х2 со квота 1.50 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.58

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*