Тикет на денот е-Спорт (09.12.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Во сенка на фудбалските натпревари, ни доаѓа уште еден турнир од CS2, а станува збор за European Pro League Season 13: Division 2.

Ago – Anonymo – 2 @ 1.44 во Bet365

Anonymo доминираше во меѓусебните дуели против Ago сè до 16 ноември годинава кога беше прекината одличната серија. Токму тој триумф на Ago најави дека работите може наскоро да се сменат меѓу овие тимови. Првиот меч на турнирот во групата Д ќе даде појасна слика за тоа кои две екипи се подготвени да играат во нокаут-фазата. Иако засега и двете изгледаат добро, но ждрепката реши да се судрат уште на стартот на групната фаза. Ние предлагаме 2 со квота 1.44 во Bet365.

Permitta – Spirit Academy – 1 @ 1.50 во 22Bet

Permitta со шест победи по ред до овој натпревар најави дека и тука ќе ја носи фаворитската улога без разлика на квалитетот кој го има Spirit Academy. Двата порази на претходните пет меча покажаа дека Spirit Academy нема толку голема самодоверба како Permitta. А во прилог на „домаќинот“ на овој натпревар оди и победата во единствениот меѓусебен дуел со 16-14. Наш предлог е 1 со коефициент 1.50 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.16

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*