Бундеслига 14-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Уште малку време остана до првенствената пауза. Овој пат имаме комплетно коло во Германија, а ова е нашата најава, анализа и предлог типови.

Хофенхајм – Бохум – Х2

Колото започнува со натпревар во Синсхајм каде што ќе се сретнат екипите на Хофенхајм и Бохум. Домаќините се во многу лоша форма и немаат победа на последните пет натпревари, додека во истиот временски период Бохум запиша три победи и две реми. Овде очекуваме гостите да останат непоразени и типуваме Х2 со квота 2.20 во Mozzart.

Ајнтрахт – Баерн Минхен – 2/2

Ајнтрахт врза два последователни порази во Бундеслигата и тоа придонесе за да го изгубат чекорот во борбата за Европа, па во моментов се наоѓаат на 7-та позиција на табелата. Денешниот противник Баерн Минхен е на 2-то место и како што стојат работите ќе се борат за титула до самиот крај на сезоната. Наш предлог за овој дуел е 2/2 со квота 1.95 во Bet365.

Хајденхејм – Дармштад – 0-2 гола

Овие две екипи дефинитивно се во многу лоша форма, па оправдано се наоѓаат на долниот дел на табелата. Домаќините имаат два бода предност во однос на најзагрозените екипи, додека гостите имаат пак само 9 бода и се на делба на 16-та позиција. Овде очекуваме мирен натпревар без многу погодоци и типуваме 0-2 гола со квота 1.80 во 22Bet.

Унион Берлин – Менхенгладбах – ГГ

Тимот од Берлин е најголемото разочарување во оваа сезона во Бундеслигата. И покрај тие што се дел од Лигата на шампиони не прикажаа некој посебен квалитет или пак уморот си го направи своето, па сега тие се борат за опстанок. Менхенгладбах беше во доста лоша позиција, но некако се подобрија и сега се на сигурно. Овде типуваме ГГ со квота 1.61 во 20Bet.

Вердер – Аугсбург – ГГ

Екипата од Бремен никако да направат добра серија. Само што победија против Унион Берлин следуваше катастрофална серија на резултати од две реми и два порази, па овој тим е на 13-то место на табелата. Аугсбург од друга страна нема пораз во последните пет натпревари во Бундес, поточно во тој временски период запишаа две победи и три реми. Наш предлог за овој натпревар е ГГ со квота 1.53 во Mozzart.

Волфсбург – Фрајбург – 0-2 гола

Овде имаме дуел на две екипи ко исе на срединта на табелата и имаат скоро ист учинок, поточно може да кажеме дека се изедначени по квалитет. Волфсбург игра доста променливо досега, а ништо подобро не прикажува ниту тимот на Фрајбург. Како и да е, овде ние веруваме дека ќе имаме мирен натпревар и типуваме 0-2 гола со квота 2.23 во Bet365.

Дортмунд – Лајпциг – ГГ

Последниот термин во сабота за Бундеслигата е резервиран за две екипи кои не се за потценување. На Сигнал Идуна Парк патува Лајпциг. Домаќинтие имаат еден пораз во последните пет натпревари, додека гостите во истиот временски период запишаа три победи и два порази. Наш предлог за овој натпревар е ГГ со квота 1.40 во 22Bet.

Штутгарт – Леверкузен – ГГ

Овде имаме уште еден натпревар помеѓу две квалитетни екипи кои бележат фантастични резултати оваа сезона. Штутгарт е во зоната за ЛШ, а ако останат таму до крајот ќе остварат голем успех и ќе бидат максимално задоволни. Леверкузен од друга страна се бори за титула и засега се им оди според планот. Очекуваме ефикасен дуел и најмалку по еден гол на двете страни. Коефициентот за ГГ во 20Bet изнесува 1.51.

Келн – Мајнц – 0-2 гола

За крај на колото го имаме дуелот помеѓу Келн и Мајнц. И двете екипи се на дното на табелата, а Келн во минатото коло зеде важни три бода и за момент ја напушти последната позиција на табелата. Мајнц од друга страна е се уште во опасната зона и за нив предвидуваме тежок период. Наш предлог за овој натпревар е 0-2 гола со квота 1.99 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*