Натпревар со драстичен пад на коефициентот (08.12.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од шпанската Ла Лига 2 кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 18:30 се сретнуваат екипите на Албасете и Виљареал Б. Албасете во последните пет натпревари запиша една победа, три реми и еден пораз, додека Виљареал Б во истиот временски период оствари две победи, едно реми и два порази.

Албасете – Виљареал Б – 1 @ 1.53 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Албасете беше 1.80, а во моментов бележи пад од скоро 15% и се плаќа со квота 1.53 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*