Тикет на денот е-Спорт (08.12.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Во денешниот тикет од е-Спортот ни следат два натпревари од ESEA Season 47: Advanced Division – Europe во CS2.

Zero Tenacity – Alternate Attax – 2 @ 1.72 во Bet365

Zero Tenacity досега не можеше да најде лек за одличните настапи на Alternate Attax и веќе двапати беше поразен во меѓусебните средби. Едноставно, Zero Tenacity не е толку импресивен во изминатиот период за да ја прекине црната серија против денешниот ривал, па затоа очекуваме нов пораз за нив. Во прилог на Alternate Attax оди и податокот дека оствари три победи на претходните четири меча. Наш предлог е 2 со коефициент 1.72 во Bet365.

Big Academy – TSM – 1 @ 2.10 во 22Bet

Big Academy е во одлична форма, односно има дури девет победи по ред во сите натпреварувања, додека неговиот ривал славеше седум пати во истиот период. Токму тоа е и пресудниот дел за нас со оглед на тоа дека не беа забележани големи промени за време на натпреварите на тимовите. TSM имаше болни порази од Godsent, GenOne и Sprout, а тоа е доволна причина предност да му дадеме на Big Academy и затоа ви предлагаме 1 со квота 2.10 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.61

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*