Тикет на денот (петок, 08.12.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Пред нас е уште еден богат викенд, па се надеваме дека правилно ќе го искористиме. Ова е нашиот предлог тикет.

Хофенхајм – Бохум – ГГ3+ @ 1.85 во Mozzart

Хофенхајм и понатаму продолжува со лошите партии на домашен терен, но сега почнаа да губат и на гости. Овој тим имаше пет победи од првите пет гостувања, но во наредните две зеде само бод во Аугсбург и беа поразени во Менхенгладбах во саботата. Со тој пораз дојде до низа од четири натпревари без победа, а дури пет последователни ако го сметаме и тој во купот. Бохум игра значително подобро за разлика од почетокот на сезона и од нивни агол е вистинска штета што се ближи крајот на првиот дел од првенството. Наш предлог тип за овој дуел е ГГ3+ со квота 1.85 во Mozzart.

Твенте – Ексцелзиор – 1&ГГ @ 2.30 во 22Bet

Екипата од Еншед игра одлично оваа сезона и моментално го делат третото место со АЗ Алкмар. Лидерскиот двоец, а посебно лидерот на ПСВ е недостижен, па на Твенте им останува борба за трето место со екипата од Алкмар која има еден натпревар помалку. До неодамна фудбалерите на Твенте беа максимални на домашен терен и на пет натпревари запишаа исто толку и победи. Ексцелзиор е во константна сенка од својот градски ривал Феенорд. Тимот од Ротердам е на 10-то место, па со оглед на тоа што за нив е важен само опстанокот може да кажеме дека се задоволни со овој учинок. Наш предлог е 1&ГГ со квота 2.30 во 22Bet.

Галатасарај – Адана – 1Х&4+ @ 1.90 во Bet365

Веќе подолг период е јасно  дека оваа сезона во Турција ќе има голема трка за титулата, поточно таа ќе биде помеѓу Галатасарај и Фенербахче. Моментално го делат првото место со по 37 бода, а најблиску им е Бешикташ со 11 бода помалку. Галата во ЛШ ќе се обиде во последното коло преку Копенхаген да обезбеди пласман во 1/8 финалето и да дочекаат европска пролет. Гостите воопшто не се наивен ривал и се наоѓаат на високот 5-то место, а летото играа и квалификации за конференциската лига. Ние за овој дуел одлучивме да типуваме двојна шанса и голови, пототчно 1Х&4+ со квота 1.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.08

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*