ТИП НА ДЕНОТ (07.12.2023, 21:15) ТОТЕНХЕМ – ВЕСТ ХЕМ

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а во фокусот ќе биде натпреварот од Премиер лигата помеѓу Тотенхем и Вест Хем.

Лондонските клубови играат одлично оваа сезона и сигурно ќе се борат за висок пласман, па овој меч е од исклучително значење за двата тима.

Тотенхем имаше старт од соништата

Тотенхем оваа сезона имаше старт од соништата и е најпријатно изненадување оваа сезона во Премиер лигата. „Спарси“ влегоа во сезоната со нов тренер и без наголемата ѕвезда Хари Кејн, па очекувањата не беа големи, а поради тоа изненадувањето беше поголемо. Тотенхем игра одлично и до пред неколку кола беше лидер на табелата, но потоа дојде лоша серија. На последните четири меча Тотенхем запиша три порази и едно реми, па падна на табелата. Меѓутоа, тимот игра добро, па сигурно дека ќе сака на овој меч конечно да се врати на победите. Градското дерби е одлична можност за тоа, а домашниот терен ќе биде предност.

Вест Хем одличен оваа сезона

Вест Хем играше многу лошо минатата сезона во Премиер лигата и во еден момент се бореше за опстанок. Меѓутоа, на крајот дојде до титула во Лигата на конференции и ја спаси сезоната. Тој европски трофеј како да му ја врати самодовербата на тимот, па оваа сезона ираат одлично. Моментално се наоѓаат на 9-то место бидејќи имаа мал пад на формата, но полека се враќаат и на последните три меча имаат две победи и едно реми. Целта на тимот е пласман во горниот дел од табелата и излез во Европа, но тоа нема да биде лесно со оглед на големата конкуреција.

Очекување

Натпреварите на овие два тима се неизвесни, но по традиција богати со голови, па очекуваме така да биде и овој пат.

ТИП:

Тотенхем – Вест Хем –ГГ @ 1.75 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*