Тикет на денот е-Спорт (07.12.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе се одигра петтото коло од главната фаза на турнирот YaLLa Compass Fall 2023 во CS2, при што ќе ги дознаме последните патници во плејофот.

Alternate Attax – Anonymo – 1 @ 1.66 во Bet365

Уште една пресметка меѓу добрите познаници, кои досега одиграа пет средби, а води Alternate Attax со 3-2. Alternate Attax може да се пофали со три триумфи во изминатиот период, и тоа против Witchers, sYnck и Entropiq. А идентична е ситуацијата и кај Anonymo кој славеше против Godsent, Into The Breach и Fluxo. Сепак, последниот меч меѓу овие екипи одигран во октомври му припадна на Anonymo, па затоа ви предлагаме 2 со квота 1.66 во Bet365.

Ecstatic – Sprout – 1 @ 1.61 во 22Bet

Sprout сигурно не сакаше да го игра решавачкиот меч против Ecstatic, откако ги загуби последните два меѓусебни дуели со него, но беше неизбежно поради двата порази кои ги доживеа во групната фаза. Во прилог на Ecstatic оди и подобрата форма со ефикасност од 60 отсто победи, додека Sprout има само 40 проценти триумфи на последните пет меча. Наш предлог е 1 со коефициент 1.61 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.67

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*