Тикет на денот (четврток, 07.12.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

И овој четврток имаме сосема доволно материјал за составување на тикет. Се играат првенствени натпревари, но и натпревари од некои купови. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Евертон – Њукасл – 0-2 @ 1.90 во Mozzart

Њукасл е еден тим кога игра на домашен терен, а сосема друг кога оди на некое гостување. Во Премеир лигата изиграа шест натпревари на гости и победија само еднаш. Меѓутоа и со таа една победа имаат позитивна гол разлика кога се во прашање натпреварите во гости. Евертон е казнет со одземање на 10 бода и моментално паднаа во зоната за елиминација, па ќе мора да дадат се од себе за да спасат „жива глава“ оваа сезона. Наш предлог за овој натпревар е 0-2 гола со квота 1.90 во Mozzart.

Брест – Стразбур – 1 @ 1.85 во 22Bet

Во одложениот натпревар од 12-то коло на француската Лига 1, Брест го дочекува тимот на Стразбур. Во Брест можат да бидат задоволни со тоа како сезоната изминува и тие се на високото 7-мо место, а ако победат во Стразбур ќе стигнат до 5-та позиција. Стразбур е без победа веќе на седум натпревари, а за тоа време четири пати беа поразени и три пати ремизираа, па потонаа на 15-то место на табелата. Ние овде очекуваме победа за домаќините, а коефициентот за 1 изнесува 1.85 во 22Bet.

Беверен – Ројал Унион – 2&2+ @ 1.50 во Bet365

Беверен е второлигаш и тешко дека ќе може да го гледаме во елитата за следната сезона. После 14 изиграни кола се наоѓаат на 9-то место, а во Жупиле лигата директно одат само двете првопласирани екипи. Секако, постои и бараж кој е крајно неизвесен. Пласманот во 1/8 финалето од купот за нив е успех, но жребот не беше на нивна страна бидејќи за противник го добија тимот на Ројал Унион. Гостите повторно се лидери во регуларниот дел од првенството како и во претходните две сезони. Овде очекуваме победа за гостите и најмалку два погодоци. Коефициентот за 2&2+ изнесува 1.50 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.27

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*