Тикет на денот е-Спорт (05.12.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Повторно ќе гледаме натпревари од CS2, кои ни доаѓаат од ESL Challenger League Season 46: Europe каде што во тек е плејофот.

Forze – Movistar Riders – 1 @ 1.28 во Bet365

Forze дури четири пати ја покажа својата надмоќ во однос на Movistar Riders, а вечерва сака да го оствари петтиот триумф. Пред овој дуел, Forze славеше на два меча, и тоа против Godsent и Anonymo, додека Movistar Riders беше поразен од Apeks, а го совлада тимот на Aurora. Веруваме дека Forze ќе има повторно одлична тактичка поставеност, за разлика од Movistar Riders, па затоа ви предлагаме 1 со квота 1.28 во Bet365.

Sinners – 9INE – 2 @ 1.61 во 22Bet

9INE имаше добра половина на првата година, каде што се искачи до топ-20 во светот, а до пласман во плејофот на овој турнир со добрите резултати во групната фаза. Омилена мапа на 9INE е Vertigo, а играат добро и на Mirage и Anubis. За разлика од нив, Sinners има помал коефициент за победа, иако имаше солидни резултати во изминатиот период. Нивна најдобра мапа е Anubis, а не се лоши ниту на Overpass. Очекуваме интересен натпревар, но и победа на 9INE по три рунди. Наш предлог е 2 со коефициент 1.61 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.06

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*